WhatsApp
Telefon
Yol Tarifi
E-Ticaret Paketleri

Blog Detayı

MARMARAEREĞLİSİ'NDE YAPILACAKLAR

MARMARAEREĞLİSİ'NDE YAPILACAKLAR

08 Kasım 2022, 21:37

Marmaraereğlisinde Yapılması Gerekenler:

Line break

Tekirdağ marmara ereğlisine gelirseniz yapmanız gerekenler :

Marmara Ereğlisi

Ulaşımın kolaylığı, uygun iklim koşulları, tarihi zenginlikler, doğal güzellikler ve pırıl pırıl kumsalı ile, masmavi denizi, yaz tatilini geçirmek isteyen turistler için, bulunmak imkanlar yaratan avantajlardır.

NE YENİR, NE İÇİLİR:

Marmara Ereğlisi sahilleri, balık türleri bakımından oldukça zengin. Karadeniz, Boğazlar, Marmara ve Ege balıklarının göç yolları üzerinde bulunan kıyılarda: tekir, uskumru, sinarit, levrek, sardalya, lüfer, çinekop, fener, mezgit, dil balığı gibi balıklar bulunuyor. Sahil bandı üzerinde bulunan balıkçı lokantalarında: balık çeşitleri yanı sıra: kalamar, midye tava ve deniz ürünü çorbaları deneyebilirsiniz. Balık sevmeyenler ise, Tekirdağ’ın ünlü köftecisi Sülün Köfteyi tercih edebilirler. Ayrıca: yanında piyaz öneririm. Akşam Konaklamayıda kesinlikle Sülün Butik Otel'de yapmanız gerek hijyen gerek hizmet konusundan şiddetle tavsiye edilir.

Perinthos Antik Kenti:

Tarihi Marmara Ereğlisi’nin üstünde bulunduğu antik kentteki kazı çalışmalarında: mermer mezar taşları, kilise kalıntıları, hipodrom yeri ve dehlizler görülebilir. Ancak, günümüzde, burası yabani otlarla kaplı, bu manzara otlar arasından zorlukla görülebiliyor.

Tarihi, İstanbul kadar eski olan Perinthos antik kentindeki kazı çalışmalarında, henüz yüzeysel temizlik çalışmaları yapılmış olmasına rağmen, toprak altında Efes antik kenti kadar önemli kalıntıların olduğu belirtiliyor. Umarım, bu tarih hazinesine gerekli önem verilir, definecilerden önce, gerekli yasal kazılar yapılır ve çıkarılan eserler, Müzelerde tüm insanların ziyaretine açılır.

Neden Marmara Ereğlisine Tatile Gitmelisiniz ?

İstanbul’a yakın. Ulaşımı kolay. Hafta sonu için uygun. Özellikle: İstanbul ve çevresinde yaşayanlar için, sakin bir tatil yeri. Her ne kadar kalabalık olsa da, yakın çevrede, zaten bir anlamda kalabalık olmaması, sakin kalması imkansız bir yer, tüm tatil yerleri gibi, yoğun yazlık konut ve tatil siteleri var. Yine de, söylediğim gibi: kısa süreli tatillerde, İstanbul’ lular için bir değişiklik, değişik bir hava almak için, uygun ve rahatlıkla gidilebilecek bir yer. İyi tatiller.

Tabii ki tüm bu yerleri gezmek için öncelikle, Marmaraereğlisi merkezde bulunan Sahil ve Manzarayı en güzel izleyebileceğiniz Tatlı ve Şirin bir yer olan Sülün Butik Otel 'i ziyaret etmeyi unutmayın.