WhatsApp
Telefon
Yol Tarifi
E-Ticaret Paketleri

Blog Detayı

TEKİRDAĞ'IN İNCİSİ MARMARA EREĞLİSİ

TEKİRDAĞ'IN İNCİSİ MARMARA EREĞLİSİ

08 Kasım 2022, 21:35

TEKİRDAĞ'IN İNCİSİ MARMARA EREĞLİSİ

 

Marmaraereğlisinin incisi: Sülün Butik Otel

Line break

Marmara Ereğlisi, Tekirdağ ilinin bir ilçesidir. Silivri'ye 35, İstanbul'a 90, Tekirdağ'a 38 km uzaklıktadır.

Tarihi Bizans'a dayanan ilçenin eski adı Perinthos'tur ve MÖ 600 yılında Samoslu kolonistler tarafından kurulmuştur. Üç tarafı denizle kaplı bir yarımada şeklindeki ilçe uzun bir kıyı şeridine (32 km) sahiptir. Kapsamlı bir ticaret, gelişmiş bir ekonomi için büyük önem taşıyan iki önemli doğal limanı ve 3 iskelesi vardır.

Önemli geçim kaynakları balıkçılık, sanayi, tarım (kavun, karpuz, buğday, arpa, ayçiçeği) ve hayvancılıktır. İlçenin sahilleri balık bakımından oldukça zengindir. Çıkan başlıca deniz ürünleri tekir, barbunya, kılıç balığı, kolyoz, uskumru, palamut, torik, istavrit, sardalya, sinarit, levrek, midye ve kalamardır.

Marmaraereğlisi Kültür & Çeşitlilik

İlçenin sahil şeridi boyunca içkili ve içkisiz restaurantlar, hoteller, barlar, cafeler, discolar, kamp yerleri, halk plajları bulunmaktadır ve yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedir. İçerisinde Namık Kemal Üniversitesi'ne ait bir yüksekokul bulunduran ilçede öğrencilerin yaşamasına uygun kiralık ev ve pansiyonlar bulunmaktadır. Her yıl Ağustos ayında Karpuz Festivali düzenlenmektedir. İhtiyacı olan ailelerin çocuklarının sünnet ettirildiği bu festival birçok konsere ev sahipliği yapmaktadır.

Marmara Ereğlisine gelipte Konaklamak için, sahil kenarında ve ilçenin merkezinde 5 yıldızlı otel konforunda olan Sülün Butik Otel'i de ziyaret etmeyi de unutmayın.